1.     Bavlna by měla hrát v šatníku vašeho broučka prim. Je jemná, pohodlná a velmi příjemná na těle. Odpovězte si sama, co je vám osobně nejvíce příjemné, zda krajka, která většinou škrábe nebo právě bavlněné prádlo. Například syntetika nebo úplety mohou velmi dráždit.

body

2.     To co nakoupíte nové, nezapomeňte nikdy vyprat. Právě v takových kouscích totiž může zůstat zbytek chemikálií ještě z výroby. Navíc nikdy nevíte, kdo body nebo overálek držel v ruce před vámi.

3.     Vždy používejte automatickou pračku a perte na šedesát stupňů.Přemáchnutí jenom v ruce rozhodně nestačí. Takto byste neodstranili nikdy veškerou špínu a bakterie. U starších dětí pak stačí jenom čtyřicítka.

4.     Vyvářet stačí pouze pleny. Vaše maminka to nejspíš dělala jinak, ale vy už nemusíte. Roztoči se totiž dají zahubit už při 57 stupních. Běžné oblečení jako dupačky, overaly nebo body stačí skutečně pouze prát na již zmíněnou šedesátku.

5.     Vyberte si dobře vhodný prací prostředek pro kojenecké oblečení. Na miminkovské oblečky se totiž vyrábějí speciální přípravky, které jsou šetrné k dětské pokožce. Většina drogerií vám poskytne širokou nabídku přípravků, které se vám budou v tomto případě hodit. Vyzkoušejte například prací gely s obsahem aktivujících látek z kokosového nebo palmového oleje nebo kyselinou mléčnou, která vyrovnává hodnotu pH.

diaskor-300x250-cz.jpg

6.     Raději nepoužívejte aviváž.Není vhodná z toho důvodu, že příliš dráždí pokožku a může způsobit řadu zdravotních problémů. Někdy stačí jenom žehlička, která prádlo také dokonale změkčí. Aviváž můžete zkusit až od věku 6 měsíců, ale raději sledujte reakce vašeho děťátka.

oblečení

7.     Přidejte jedno máchání navíc. Není potřeba příliš vysokých teplot, stačí jenom zadat ještě jedno máchání pro odstranění zbytků pracího prášku.

8.     Vždy vše pečlivě vyžehlete a obrácené naruby. To platí zvláště pro spodní prádlo.

9.     Poraďte se ohledně ekzémů a alergií s lékařem, který vám pomůže vybrat vhodný prostředek.

10.  Nebojte se vyzkoušet přírodní alternativy bez chemických složek. Zkuste mýdlové ořechy, které neobsahují žádné bělicí ani rozjasňující látky. Pořídit se dají i ve formě gelu s přídavkem levandulové nebo pomerančové silice. Skvrny rychle a snadno odstraní žlučové mýdlo, které je rovněž k dostání v drogériích. Pro bělení prádla použijte sůl na praní. 

Desatero přikázání pro péči o výbavičku
Ohodnoťte příspěvek