Pokud vlastníme automobil, ať už malých či velikých rozměrů, je nejdůležitější záležitostí, mít jej správně obutý a to obzvlášť, když se blíží zima. Vybrat si správné druhy pneumatik, ale není nic jednoduchého, chce to vědět jaké si zvolit a to přesně šité na míru Vašemu vozidlu.
kolo se sněhovými řetězy
Co je důležité před výběrem vědět?
Než si vybereme samotné zimní pneumatiky, musíme vědět pár důležitých věcí:
1.      Kde budeme jezdit
2.      Kdy budeme jezdit
3.      Kolik chci do samotných druhů pneumatik obětovat financí
Pokud již víme tyto důležité věci, pak je potřeba se řídit velkým technickým průkazem, ve kterém jsou napsány všechny důležité parametry, jako například:
–          Rozměr pneumatik
–          Šířka, profil, průměr
–          Nosnostní index
–          Rychlostní index
V zimě nás na silnicích čeká mnohem víc překvapení než v letních měsících, a to nejen ve formě sněhu či ledu. Na takovém povrchu mívá pneumatika menší přilnavost než na suché vozovce a právě z tohoto důvodu se vyrábí zimní pneumatiky. Bývají označeny symbolem „M+S“ (mud and snow). Všechny pneumatiky mají na bočnici vyražený tzv. DOT kód, který udává mj. kód výrobce, kód rozměru a datum výroby. Udává se formou až dvanácti místného znaku. Obsahuje čtyřčíslí, kde první dvě čísla znamenají týden a poslední dvě rok výroby.
Správná volba pneumatik, nám může zachránit život
Kupovat zimní pneumatiky, to je opravdu velmi důležitá věc, neboť nám mohou správné druhy zimní obuvi i zachránit život. Je tedy dobré se řídit velkým technickým průkazem, obětovat více financí k samotnému pořízení kvalitních pneumatik a také vědět všechny potřebné informace o daném druhu a typu pneumatiky.
hlemýžď na pneumatice
S výběrem neotálejte
Abychom tedy zajistili vždy bezpečnou jízdu v zimním období, neměli bychom správný výběr podcenit. Musíme brát v potaz také skutečnost, že jsou pneumatiky na automobilu, tou nejdůležitější součástí pro bezpečí a naše pohodlí při jízdě. Správný výběr, nám ušetří zdraví a také mnoho, opravdu mnoho financí.
 

Když se blíží zima, musíme správně přezout
Ohodnoťte příspěvek