Jak se můžete vyhnout zánětu prostaty a jde to vůbec? Proč toto onemocnění vzniká a jak se projevuje? Poznejte příznaky včas a nečekejte na nic.

Co je prostatitida neboli zánět prostaty? Jak onemocnění můžete sami poznat a vyléčit?

U mužů se vyskytují problémy s prostatou dost často, velké procento mužů je ohroženo ale nejen zvětšenou prostatou ve vyšším věku, zánět prostaty je zcela jiným problémem, který může potkat obvykle mladší muže, kteří mají nechráněný sex nebo mají špatnou životosprávu celkově. Jak se prostatitida začne projevovat a co můžete dělat, abyste si ulevili? Nepodceňujte varovné signály a problémy se snažte řešit okamžitě.

zánět prostaty

Zánět prostaty bolí

Prostatitida je odbornějším názvem pro zánět prostaty, s tímto onemocněním se může setkat každý muž, u akutní formy tohoto onemocnění se objevují velké bolesti, horečky a nevolnosti, nemoc se umí projevit i velkými obtížemi při vyprazdňování, nejen močení se tak stává problémem, někdy může nemoc provázet i problém se stolicí. Obvyklejší jsou ale problémy s močením, pacient se nemůže plně vymočit, močení je bolestivé a to je samo o sobě natolik nepříjemné, že by tyto potíže měli každé přivézt až do ordinace urologa. Prostatitida je zánětlivým onemocněním, způsobují ho bakterie, takže léčba je obvykle snadná, musí se ale nasadit antibiotika, která samozřejmě předepíše jen lékař.

léky zánět vyléčí

Jak se nemoci vyhnout? A jde to?

Zánět prostaty není příjemný, kromě potíží s močením, které provází bolesti či horečka, se dost často u zánětu prostaty objevuje i sexuální dysfunkce, problémy s erekcí či úplná ztráta sexuálního apetitu. Právě ale nezřízený sexuální život je dost často spouštěčem nemoci. Proto by každý muž měl dbát na bezpečný a chráněný sex, je důležitá také intimní hygiena a ohroženi jsou zejména ti, kteří provozují často nechráněný anální sex. Takže se určitě nemoci jde vyhnout, pokud budete dbát na bezpečný sex. Jako u všeho i zde se dá potížím vyhnout také správnou životosprávou.

Od akutních bolestí mohou pomoci teplé zábaly či koupele, ale až léky pak dokážou vyléčit zánět úplně.