Pravidelné mytí vlasů a jejich výživa v podobě šampónů a kondicionérů patří mezi činnost, kterou ženy praktikují i několikrát v týdnu. Pocit mastných vlasů, který je i viditelný, však nestačí zachránit pouze tím, že si jich umyjete, ale je potřeba jim dopřát i péči, kterou budete provádět po jejich styku s vodou a vlasovou kosmetikou.
dlouhé vlasy

Rozčesávání

Žádné ženě se do tohoto úkolu nechce a mnohé z nich se rozčesávání vlasů po sprše, raději zcela vyhnou. Není však správné zanedbat tak důležitý úkol, který vaše vlasy nezbytně potřebují. Kromě skutečnosti, že se vám v průběhu dne můžou do vlasů zaplést různé nečistoty, se přirozeně spájejí k sobě a vytváří nevzhledné a nepříjemné vlasové boule.
➔   Je nevyhnutelné jich rozčesat co nejdříve – tedy ještě předtím, než se na nich budou vrstvit další vlasy a vytvoří vám z účesu takzvané ptačí hnízdo.
Samozřejmě, že to, jaký typ vlasů máte, rozhoduje i o volbě správného kartáče nebo hřebenu, který vůči nim bude šetrný a nezpůsobí jejich nadměrné vypadávání a tahání od vlasových kořínků. A i když je pomůcek, které vám jich krásně uhladí nespočet, jeden mezi nimi zcela jistě vede. Je to kartáč zvaný Tangle Teezer a je vhodný pro všechny typy vlasů.
➔   Je nesmírně citlivý k jejich rozčesávání, k vlasové pokožce, má dostatečně husté zoubky na to, aby vám vlasy bez námahy oddělil od sebe během chviličky a nezpůsobil velké ztráty v podobě vypadávání.
Nezáleží na tom, jestli máte rovné nebo kudrnaté vlasy, poradí si s jakýmkoliv typem! A co je nejlepší, hodí se i na rozčesávání dětských vlásků.
➔   Nejčastější chybou, kterou většina žen dělá je to, že se pustí do rozčesávání ještě před samotným mytím. Po aplikaci šampónu a kondicionéru však opět docílíte toho, že se vám zapletou.
hřeben a zrcátko

Balzámy a masky na vlasy

Po každém rozčesání je nutné, vrátit vlasovou strukturu zpátky do její původní podoby. Abyste se vyhnuly možnému krepatění, je důležité na nich aplikovat balzám nebo i masku na vlasy, které však nebudou vyžadovat jejich oplachování vodou.
Zaměřte se vždy na váš typ vlasů, jedině tak docílíte toho, že budou vypadat skvostně a dopřejete jim tu nejlepší možnou péči. Pamatujte, že není každý balzám stejný a nepřináší stejné výsledky – na všech typech vlasů.