Trampolíny milují především děti, je to způsobeno tím, že jsou živější a hravější, ale hlavně spontánnější. Zkuste si představit situaci, kdy přijede do obce či do města tradiční výbava poutí a posvícenských slavností – kolotoče a houpačky a ti, kdo s nadšením zkouší jednu atrakci za druhou, jsou právě holky a kluci školou povinní. Prakticky se nestává, že by někdo dospělý se takto veřejně s nadšením prezentoval, že by předčil bujaré dětské veselí, leda by šlo o nějakou sázku či recesi.

kluk na trampolíně

Dětská trampolína https://www.goodjump.cz/detska-trampolina-s-ochrannou-siti je tedy častějším důvodem dospělých k vyhledávání tohoto nářadí v různých obchodech včetně internetových a jde v první řadě o ukojení dětské zvědavosti a touhy mít doma něco, na čem se dá dovádět, předvádět se, zkoušet různou akrobacii, no zkrátka vyzkoušet maximální pohybový rozsah, co toto náčiní vůbec snese.

Trampolíny pro dospělé

Děti mívají lépe rozvinutou intuici a uvědomují si, jak jim prospívá pohyb. Ten na pružné odrazové ploše má však svá specifika, jež bychom i my dospělí, měli znát a využít jich pro náš prospěch.

trampolína se sítí

Proudění lymfy – Covid-19 tvrdě zasáhl do chodu naší společnosti a většina z vás si uvědomuje, jak důležitá jsou hlavně preventivní opatření. Tentokrát nemáme na mysli roušky a odstupy, ale svůj vlastní aktivní přístup. Kromě zdravějšího jídelníčku jde hlavně o dostatečně proudící lymfu v těle, ta je zásobárnou živin a odvádí odpadní metabolity a usmrcené patogeny potem a výkaly. Skákání na trampolínách je nesmírně vhodný způsob, jak to udělat, lymfa je navíc úzce propojena s imunitou a ta je pro prevenci vůči virózám zásadní.

Dobrá nálada – výhodou skákání na trampolíně je podpora vitality, životní pohody, relaxace a lepší nálady. Ta bývá u lidí s chronickým stresem na bodu mrazu, možná, že je to někdy i váš případ. Vraťte se pomyslně do dětských let, uvolněte se a klidně si zaskákejte tak spontánně, jak to zvládnete. Pozitivní myšlenky jsou také cestou, jak jít cestou prevence proti Covidu, a jak úspěšně obstát v této dosti podivné době.