Secondhand je sice cizojazyčný výraz, ale s velkou pravděpodobností každý z vás dobře ví, co znamená. Ve volném překladu jde o zboží z „druhé ruky“ a týká se především oděvů a obuvi. Některé obchody prodávají zboží v kamenných prodejnách, jiné jej nabízí prostřednictvím e-shopů.

oblečení na ramínkách

Jaké výhody poskytuje nakupování v secondhandech

Co kus, to originál – málokdy se stane, že byste na ulici potkali někoho ve stejném svetru, bundě, tričku, halence, kalhotách, košili nebo mikině, jestliže se jedná o zboží ze „sekáče“. Někteří lidé nakupují v nejlevnějším secondhandu https://www.semoda.cz/ i obuv, pokud je osloví a padne jim. Dávno již neplatí, co bývalo zvykem v devadesátých letech, že se k nám dováželo zboží podřadných kvalit, některé secondhandy dnes pořizují oblečení i ze zahraničí, například ze Švýcarska, a lidé, kteří použité oděvy odkládají, například kvůli změně tělesných proporcí, nebo se jim už nelíbí třeba barva, nosí mnohdy výrobky značkové, ve špičkové kvalitě.

dětské oděvy v secondhandu

Někdy bývají do secondhandů odkládány předměty lehce poškozené, například je na bundě malý flíček od barvy, kterou nelze vyprat, přitom je bunda téměř jako nová. Jinak je prakticky vyloučeno, že byste tu nakoupili něco roztrhaného a z tak nízké gramáže pod 140 g/m2, co se často vyskytuje například v různých tržnicích.

Oděvy jsou seprané – obrovskou výhodou je veškerý sepraný materiál. Tím pádem je nemožné, by vás něco škrábalo a kousalo, což je docela častým jevem u nových bavlněných výrobků, jako jsou tepláky či trika nebo některé spodní prádlo.

Vše je podrobeno dezinfekci – líbí se vám úžasné dámské sandály či lodičky, ale obáváte se, že si tím na svá chodidla zavlečete nějakou infekci, což je ještě podpořeno tím, že jsou na stélce obuvi vytlačené otisky od bříšek prstů? Nemějte obavy, veškeré výrobky prodávané v „sekáčích“ jsou ošetřené dezinfekcí, a tak se nemůže stát, že by vás něco podobného potkalo.