Jak zveřejnil Andrei Mochola, ředitel divize spotřebitelských produktů společnosti Kaspersky Lab, právě zde může číhat veliká spousta nebezpečí. V čem mohou spočívat? Podívejme se na tři základní hrozby, kterým budete na případných seznamkách muset čelit.
žena a notebook
· Podvodníci
· Hackeři
· Viry
Bohužel je to smutné, ale je to tak. Vůbec nejhorší je pak kombinace všech tří výše jmenovaných. Více než padesát sedm procent lidí při anketách přiznalo, že při seznamování neuváděli zcela pravdivé údaje. A de jsou ti, co to při anketách nepřiznali?
Podvodníci je to nejmenší zlo, pokud vás nepodvede ve smyslu finančním. I když i citový podvod se někdy těžko napravuje. Pokud dotyčná osoba lže jen v otázce věku, je to to nejmenší zlo. Ale pozor, může lhát i v jiných věcech a zde je pak třeba nejvyšší opatrnosti. Ostatně jen blázen otevřeně přizná neznámým lidem svůj majetek, nebo citlivá data. Ale že takoví jedinci existují, může potvrdit kriminální policie. A také se hodně podvádí, co se týče vzhledu. Snad každá druhá fotka je retušována, záměrně upravena ve prospěch toho, kdo ji upravil. Takoví „podvodníčci“ si to pak vesele užívají. Pozor na ně.  
dvě postavy
Už o hodně horší jsou skupina hackeři. Ti se na seznamkách nemíní seznámit, ale jde jim jen a jen o to, vpašovat do vašeho stroje kód na sledování vaší činnosti. Z té pak jsou schopni učinit jisté závěry a umí vám vybílit konto během několika sekund. Oni totiž mají program, který vysleduje, co na klávesnici píšete, poznají vaše přihlášení k účtům a dokáží tak vlastně vyčíst heslo. A když se pak ke své bance znovu přihlásíte, zbydou vám jen oči pro pláč. NA nějaké telefonické ověřování klidně zapomeňte, pro zkušené hackery to není vůbec žádný problém, zvládají to levou zadní. A to je vlastně začátek třetí hrozby.
zamilovaný pár
Viry, které vám vpašují do vašeho počítače jsou nebezpečné nejen tím, čím je popisuji výše, ale třeba vám mohou zaheslovat vaše data a hacker pak po vás bude chtít peníze za jejich odemčení. Ti sluší vám pak data odemknout, o těch druhých ani po zaplacení už nikdy neuslyšíte. Tedy, pokud vás nehacknou znova. Ale je i spousta jiných virů a již není místo ne jejich jmenování. Proto na závěr znova varuji. Pozor na seznamkách.