Dárky
Nenechávejte dárky na poslední chvíli, když jsou cenově nejdražší a v krajním případě nakupujete dárky předražené na benzínce. Dárky nakupujte s velkým předstihem, klidně i během celého roku v různých cenových akcích, Vánoce tak nebudou finančně nárazové, ale placení dárků si rozdělíte do celého měsíce.
Další možností ještě větších úspor na Vánoce je nakoupení dárku až v povánočních výprodejích. Nakoupit tak můžete zboží až ve slevě v řádkách několik desítek procent. Můžete se také domluvit s příbuznými a dát si dárky až po Vánočních výprodejích a značně tak ušetřit. Tento krok je ovšem jen a jen na vašem rozhodnutí.
dárek na oslavu
Pokud jste kreativní člověk, nebo snad kutil, můžete také využít svého talentu a dárky zkusit vyrobit. Existuje mnoho hezkých, po domácku vyrobených dárků, které můžete darovat. Vždy ale záleží na fantazii člověka.
Rozpočet
Stanovte si vrchní hranici Vánočního rozpočtu na každý rok a toho se držte a nepřesahujte ho. Do této částky zahrňte nejen dárky, ale také jídlo, výzdobu a například i stromeček. Jestliže rozpočet přesáhnete, tak ho nezvedejte, ale snažte si výdaje omezit a vyškrtat věci, které vám přijdou zbytečné.
mince u domečku
Půjčky
Mnoho domácností si na Vánoční dárky a výdaje berou nevýhodné a předražené Vánoční půjčky. Nejlepší je si na Vánoce každý měsíc odkládat určitou částku a z toho pak na Vánoce vycházet. Jestliže nemáte na odkládání dostatečné příjmy, tak nemáte ani na splácení úvěru!
Doprava zdarma
Většina obchodů před Vánocemi pořádají každým rokem pravidelně den, ve kterém mají všichni dopravu zdarma. Většinou musíte nakoupit nad určitou částku v řádcích stovek korun.
Srovnávač cen
Když už si rozhodnete, co chcete koupit, vždy využijte nějaký srovnávač cen, například Heureka.
Dárky jen dětem
Pokud jste na tom s rodinným rozpočtem opravdu mizerně, posledním krokem může být vzájemná domluva v rodině, že o Vánocích přinese Ježíšek dárky jen dětem.