Milujete sluneční brýle a nosíte je jako módní doplněk? Na tom není nic špatného, jen myslete i na to, že by měly hlavně chránit vaše oči. Jak je vybírat?

Jak si správně vybrat sluneční brýle, aby chránily i slušely?

Jakmile venku vysvitne sluníčko, jsme zvyklí nasadit si sluneční brýle. Dnes jde zejména o slušivý módní doplněk, vyrábí se nespočet druhů a barevných variací, sluneční brýle pak dokážou velmi výrazně ovlivnit celkový outfit. Na tom není vůbec nic špatného a sluneční brýle by neměly doma chybět nikomu z nás, je však důležité, aby byly nejen pěkné, ale aby nás dokázaly i dobře ochránit před UV zářením. Jak a podle čeho je tedy vybírat?

pexels-photo-1499477

Více funkcí

Sluneční brýle by měly plnit funkci estetickou ale i ochrannou. Obě tyto funkce jsou pak důležité. I když ta ochranná asi o něco více, protože UV záření je skutečně nebezpečné a oči jsou citlivé. Až se tak vydáte na nákup svých nových brýlí proti sluníčku, ověřte si, zda mají UV ochranu minimálně na hodnotě 400, stejně tak by pak k brýlím měl být certifikát, který tuto ochranu dokazuje. Jen pak si můžete být jistí, že jste vybrali skutečně správné brýle s ochrannou funkcí. Pokud si chcete dopřát ještě více ochrany nebo pokud často nosíte ochranu před sluníčkem v autě při řízení, vybírejte brýle polarizační. Tyto brýle pak chrání před nebezpečnými odlesky, které se tvoří na mokré vozovce, když začne svítit slunce, stejně tak se s těmito odlesky můžete setkat například při plavání ve vodě.

Dokonale padnoucí

Když už budete mít brýle, které vás ochrání, můžete se zaměřit na jejich vzhled. Výběr je obrovský, nebojte se tedy, že na úkor ochrany přijdete o svůj módní doplněk. V první řadě si dobře rozmyslete velikost brýlí, i brýle totiž musí perfektně padnout a měly by mít ideální velikost. Nesmí padat ani být těsné, v kamenném obchodě je jednoduše vyzkoušejte, při nákupu přes internet se orientujte podle uvedených rozměrů.

pexels-photo-46710

V módě jsou dneska velké skla a výrazné obroučky, nosí se ale i klasika a do kurzu se pět dostávají retro brýle, které skutečně nikdo nepřehlédne. Klidně můžete nosit brýle kulaté, hranaté ale například i ve tvaru srdíčka. Stejně tak si lze zvolit mezi různými barvami, barevné pak mohou být nejen obroučky ale i samotná skla.

Ve slunečních brýlích vám to může skutečně slušet, i když budete dokonale chráněni.