Ples je úžasná společenská událost, díky které se může každá žena či dívka stát na jeden večer princeznou. Výběr šatů se zdá být nekonečný a je jen na vás, jaké šaty zvolíte. Dávejte však pozor, aby jste místo parády neudělala krok vedle.

žena v dlouhých šatech

Druh plesu

Když si vybíráme šaty, nejde jen o to, o jaký ples se jedná, ale jakou zde hrajeme roli. Pokud jde například o náš maturitní ples, ideální volbou budou dlouhé honosné šaty s nadýchanou sukní. Pokud jdeme na ples jen jako doprovod, je potřeba se při výběru šatů trochu umírnit a vybrat si něco méně výrazného. Můžeme zvolit například kratší šaty zdobené perlami, či krajkou s krásnou balónovou sukní, nebo delší šaty rovného střihu. POZOR – malé černé se na ples nehodí, stejně jako lehké letní šaty, nebo večerní koktejlky. Šaty na ples jsou zkrátka šaty na ples.

Dle věku

Ačkoliv je věk jen číslo, ženy by se při výběru oděvu, alespoň v rámci takovéto společenské akce, měly tímto číslem řídit a oblékat se uměřeně svému věku. Ačkoliv může být žena krásná a oslnivá i po šedesátce, roztomilé krajkové šatičky s mašlí nejspíš nebudou vhodnou volbou. Stejně tak mladá dívka by si měla odpustit strojenou a neforemnou eleganci.

žena zkoušející si šaty

Dle postavy

I tvarem těla se musíme řídit, nechceme-li způsobit nechtěné faux pas. Šaty na ples musí vypadat elegantně, či roztomile, ale nikdy ne vulgárně. Pokud máte velká prsa, raději se vyhněte nevhodně hlubokému výstřihu. Pokud máte naopak krásné dlouhé nohy, můžete zvolit dlouhé šaty s rozparkem. Pokud jste pevnější postavy, pouzdrové šaty nebudou nic pro vás. To ovšem neznamená, že se máte obléknout do něčeho neforemného a pytlovitého. Zvolte šaty s krásně tvarovaným vrchním dílem a volnější nařasenou sukní.

Je také velmi důležité správně zvolit obchod, ve kterém hodláme šaty koupit, nebo si vypůjčit. Objednávání z čínských stránek není zrovna sázkou na jistotu. Ideální možností je svatební salon, kde si budete moci šaty vyzkoušet a nechat upravit na míru. Hledáte-li velký výběr současné plesové módy, navštivte salon Zoryana Steknovych.