Někdy je venku takové teplo nebo taková zima, že byste nejraději nevytáhli paty ani z auta. To se potom ale těžko vystupuje ven na rozpálenou dlažbu, když musíte pracně otevírat vrata do garáže nebo otevírat branku. Tajně závidíte sousedovi, který jenom v autě stiskne tlačítko a hned se mu otevře nejen garáž a zahrada, ale také trouba s upečeným vepřovým. Automatizovaná domácnost, která září na míle daleko.
příjezdová cesta k domu.jpg

Zatímco vám skřípe branka kvůli starým pantům, které by sice potřebovaly vyměnit, vy však stále věříte, že nějaký ten pátek vydrží. A v zimě to není o moc lepší. Proto je nesmírně důležité, aby si člověk pořídil i nějaký ten luxus. Proč si to všechno nezjednodušit? A pokud máte našetřeno alespoň něco málo, proč si nepořídit taky takové posuvné vrata na dálkové ovládání? Můžete si tak otevírat vrata, i když teprve točíte volant do zatáčky k domu. Jenom poté vjedete dovnitř a je to. Jednoduše pak stisknete tlačítko a jdete domů. O zbytek se už nestaráte. Ani se nemusíte otočit, ledaže byste zavírali dveře pohledem.


ovládání inteligentní domácnosti.jpg


Dnes je to více než jednoduché


Kdo si myslí, že to vyžaduje nějaké extra velké porozumění technice, tak je naprosto vedle. Jediné, co je třeba, tak je to, abyste si vybrali ty správné a kvalitní dveře a hlavně motorky, které je budou pohánět. Není to žádná věda, zvládne to i naprostý amatér, co se týče posuvných dveří. Koneckonců, vždycky můžete vzít nějakého toho odborníka, který se na to koukne a hned vám řekne, co je třeba a co ne.
wifi v domě.png


Nesmíte nic podcenit ani přehlédnout


Pokud máte ty možnosti, raději si připlaťte za větší kvalitu – musíte si totiž uvědomit jednu věc. Ty dveře by vám ideálně měly vydržet co možná nejdéle, ideálně 10 let. Pokud ale investujete do nějakého krámu, budete mít problémy každým druhým rokem. Je proto lepší vybrat si něco, co vydrží klidně i deset let a za větší cenu, než se přes tu vyšší cenu přehoupnout několikrát po sobě v průběhu dalších let.