Keratin je základní složkou vytvářející vlasovou strukturu a lesk. Brazilský keratin je přírodního původu, tedy neobsahuje žádné chemické složky a je určen k bezproblémovému tvarování vlasů a jejich regeneraci. Velmi známý je jeho dlouhotrvající účinek a používá se tedy k dlouhodobému narovnání vlasů. Výsledky aplikace brazilského keratinu jsou téměř okamžité. Zažehlováním pronikají molekuly keratinu do vnitřních vrstev vlasu a zároveň obnovují jeho poškození. Aplikace brazilského keratinu je také jinak nazývána jako keratinová léčba, progresivní rovnání vlasů, nebo brazilský rovnací systém. S těmito názvy se velmi často setkáte i ve světě.
krásná žena ve svetru.jpg

Proč byste měli dát přednost brazilskému keratinu, před chemickým narovnáním vlasů?

Největším důvodem je narovnání vlasů, bez zbytečného poškození a znehodnocení struktury vlasu. Jak již bylo řečeno, brazilský keratin je nejpřívětivější v péči o vaše vlasy. Pokud byste se rozhodli používat chemické narovnání vlasů, s největší pravděpodobností se nevyhnete poškození, a to nejčastěji ve formě roztřepených konečků, či ztráty pevnosti a lesku. Brazilský keratin má dlouhodobý účinek a vydrží nejméně 3-4 měsíce od jeho aplikace a důkladného zažehlení. Poté dochází k jeho vymytí a musí se aplikovat znovu.
rybník za brunetou.jpg

Výhody aplikace brazilského keratinu?

Jemnost a lesk. Mimo tyto vlastnosti brazilský keratin také přináší výbornou regeneraci vlasu a jeho ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy, kterými mohou být vysoké působení slunečního záření, účinky mořské či chlorové vody, vysoký vítr a mráz.

Výběr salonu a cena za aplikaci?

Je důležité rozhodnout se pro správný salon. Na prvním místě určitě stojí kvalita. Většina kvalitních salonů má v nabídce aplikaci brazilského keratinu zmíněnou a má pro to vystaven certifikát. Ceny aplikace se pohybují v rozmezí 3 000 – 4 000 korun. Záleží na délce vašich vlasů, jestliže máte kratší střih, pravděpodobně se budete pohybovat v nižší cenové relaci než ženy s dlouhými vlasy.