Jaro už je nějakou dobu tady, teploty pomalu stoupají a to je nejvyšší čas na odzimování bazénu. Některé druhy zapuštěných bazénů umožňují napuštěnou vodu celoročně. Po odzimování a sundání plachty může být voda lehce zakalená, je tedy zapotřebí jí nejprve ošetřit za pomoci bazénové chemie.

pes ve vodě

V posledních letech jsou léta stále teplejší, mnoho lidí se tak shromažďuje v blízkosti vodních toků, kde je možné se v tyto horké dni osvěžit. Vysoké teploty mají za následek ale i narůstající množství řas a sinic, který vodu pomalu znehodnocují. Takto zanesená voda je ke koupání nevhodná, některým choulostivým jedincům může navíc způsobit kožní problémy. Další možnost k osvěžení představují umělé bazény a koupaliště, které jsou udržovány za pomoci chlóru. Je ale zapotřebí připomenout, že i chlor může mít negativní účinky na naše zdraví. Venkovních bazénů u nás navíc není dostatek a tak jsou mnohé přeplněné. Není se tak čemu divit, že narůstá počet zahrad, kde se pyšní nadzemní nebo zapuštěný bazén, který nabízí soukromí a komfort každodenního koupání. Děti se skvěle vydovádí a dospělí zase mohou vypilovat svou plaveckou formu. Pokud se oprostíte od počáteční vyšší investice, náklady na údržbu už nejsou nikterak vysoké. Údržba bazénu je ale náročná na čas, s tím je potřeba počítat.

průzračná voda

V současné době je velkým trendem slaná voda, která nabízí bezúdržbový provoz bazénu po celý rok. Voda je totiž imunní vůči bakteriím, řasám a sinicím, které se na dně i stěnách bazénu usazují a znečišťují vodu. Usazeniny a naplaveniny zase spolehlivě odstraní bazénový vysavač. Velkým pomocníkem je ale písková filtrace, která dokáže bazénovou vodu přefiltrovat přes filtrační písek https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru hned několikrát. Je to bezpochyby pomocník, který péči o bazén výrazně ulehčí.