Co dělá s Bali tak krásné místo na zemi?
Myslím, že je to zkloubení divoké exotické přírody, místní hinduistická kultura, přívětiví lidé, kteří se stále usmívají a něco slaví, přítomnost vonných tyčinek na každém pídi země a spousta posvátných míst na tak malym ostrově, kterým Bali je.

Bali

Která místa určitě stojí za to navštívit?

1. Chrám Pura Ulun Danu Bratan
Chrám leží uprostřed kráteru sopky na malém ostrůvku na jezeře Bratan. Je to zřejmě nejznámnější chrám ze všech a místní jej mají vyobrazený na své bankovce 50,000 Rp. Toto místo patří mezi „nejfotogeničtější“ a jeho atmosféra vás pohltí.

budha

2. Goa Lawah, posvátná jeskyně netopýrů
Pokud máte rádi netopýry stejně jako hinduisti určitě tuto jeskyni navštivte. Netopýři zde hnízdí ve velkých hejnech přímo u vchodu, kde visí spořádaně „ po netopýrsku“ ze stropu. Okolo jeskyně se také nacházejí různé malé chrámy.

3. Karlíkova továrna na čokoladu
Ano, čtete správně, skutečně je tu malá Karlíkova továrna na čokoládu. Pan majitel je američan, který si splnil svůj dětský sen. Továrna, nevypadá vůbec jako továrna, spíše zpodobnňuje domečky z Pána prstenu. Vstup je zde pro turisty zdarma a navíc k němu dostanete i ochutnávku všech druhů čokolád, které si můžete zakoupit ve větším balení domů. Místo se nachází kousek od města Candidasa.

slon

4. Ubud, místo každodenních slavností
Toto místo je něco mezi obrovskou galerií a nikdy nekončíčím místním folklorním festivalem. Naleznete zde stovky krámečků, se všemi druhy předmětů, na které si jen vzpomenete. Najdete zde mezi příšernými kýči hodnotná umělecká díla, můžete si zde nakoupit sarongy, šátky, knihy, hudební nástroje. No skutečně vše nač pomyslíte. Navíc je zde skutečně k vidění každý den nová oslava nějakého hinduistického svátku. Navíc uprostřed města mají opičí rezervaci, která jen umocňuje fakt, že opice jsou zde velmi váženými tvory. To se také můžete dočíst v tomto článku: