Kdo si zajistí ubytování v penzionu České Budějovice, pravděpodobně zatouží prohlédnout si samotné město, případně vycestovat k zámku Hluboká nad Vltavou a k Českému Krumlovu. To je obvyklý postup směrem k nejvíce atraktivním místům v blízkosti jihočeské metropole, ovšem my bychom vám rádi připomněli, že jsou ti jiné, především přírodní krásy, které byste neměli minout bez povšimnutí.

Trasa podél Malše – řeky Stropnice a Malše jsou významným pravobřežním přítokem Vltavy a velmi často se na jejich vliv v krajině zapomíná. Chcete-li si užít opravdu zajímavé výhledy a toulat se v místech, která vaši duši skutečně potěší, vydejte se proti proudu Malše k Římovu. Podél přehradní hráze pak cyklostezkou č. 1018 na Svatý Jan pod Malší k Pořešínu. Cestou se můžete zastavit na rozhledně Slabošovka a pokračovat Soběnovskou vrchovinou k rozhledně Hradišťský vrch až do Kaplice.

budějovické náměstí

Trasu lze pojmout jako okruh, třeba i autem, kdy budete dále směřovat k Českému Krumlovu a nazpět se vrátíte trasou podél Vltavy. Oba říční toky, jak Malše, tak i Vltava patří ke klenotům Jižních Čech a jistě není náhoda, že právě do těchto míst míří každý rok statisíce vyznavačů zdravého životního stylu – pobytu v přírodě, vodáctví, cyklistiky a turistiky.

Posilujte svou imunitu

V souvislosti s koronavirem bychom neměli zapomínat na odbourávání stresu, což je významným pomocníkem při posílení vlastní imunity. Nebudou vám nic platné tuny vitamínových doplňků, ani ovoce a zeleniny, když se nebudete dostatečně hýbat, a to hlavně v přírodě a v zajímavé krajině i na pohled. Malebnost krajiny totiž přispívá k psychické pohodě a ta je neoddělitelnou součástí obrany vůči virovým nákazám.

řeka Malše

Nenechávejte tedy nic náhodě a aktivně vyhledávejte atraktivní místa k pobytu, kterých je naštěstí v Česku více než dost. A jihočeský region v tomto směru hraje prim.