Někteří lidé se stále nevyznají ve všech těch názvech. Hledají například nebankovní hypotéku a najdou podnikatelský úvěr. Čím je to způsobeno? Zřejmě tím, že tyto základní názvy zůstaly stejné, ale finanční produkty, které se pod nimi ukrývají, se změnily. Takže si pojďme osvětlit alespoň některé z nich.

Prvním názvem, se kterým se nejčastěji můžeme setkat, je právě nebankovní hypotéka. Toto označení je základní, dalo by se říct, že v sobě ukrývá komplex dalších úvěrů. Když si prostě nechcete půjčovat peníze z banky, tak hledáte pod tímto názvem.

peníze podání rukou

Člověk si myslí, že se pod tímto názvem bude označovat spotřebitelský úvěr, čili že se bude jednat o úvěr, ano samozřejmě s ručením nemovitosti, ale pro všechny občany, kteří si potřebují peníze vypůjčit a investovat je kamkoliv, ať už na dluhy, do bydlení, na koupi bytu nebo rekonstrukci domácnosti nebo na vyplacení exekucí či na cokoliv dalšího, jenomže to nemusí být tak jednoznačné. Vždy je potřeba hlídat, zdali se nejedná o podnikatelský úvěr.

Pod tímto základním označením můžete najít také produkty s různými příponami jako je bez registrů nebo bez doložení příjmů. Tyto už znamenají podnikatelské úvěry. Půjčit si tedy v rámci těchto úvěrů mohou pouze podnikatelé, kteří peníze použijí do svého podnikání, do firmy nebo živnosti.

Peníze přitom můžete mít i do 24 hodin. Nízká splátka, kterou opravdu dokážete splácet je samozřejmostí, většinou je podobná té, kterou byste získali i v bance.

mince

Úvěr můžete splácet až 30 let a kdykoliv ho v průběhu doplatit. Ručit přitom můžete jakoukoliv nemovitostí. V případě čistého registru můžete získat úrokovou sazbu od 4% p.a. Pokud máte nějaký záznam, tak úrok bude od 7% p.a.

Úrok je přitom pevný – neměnný po celou dobu splácení. A pozitivní zprávou je to, že pokud zvolíte americkou hypotéku, tak s penězi můžete naložit podle libosti.