Jednou z typických vlastností našeho druhu je, že si i v dospělosti rádi hrajeme. Má to samozřejmě svůj důvod – je to nejlepší cesta, jak si bez nebezpečí osvojit nové dovednosti. A ačkoliv z toho nejvíce těží děti, které se tímto způsobem mohou připravovat na dospělý život, rozhodně to pomůže i nám lidem.

Je ale pochopitelné, že dospělí mají zájem o poněkud složitější zábavu. Klasické dětské hry nám přijdou moc snadné či zbytečné. Z toho koneckonců těží i videoherní průmysl, kdy naprostá většina zákazníků určitých typů her jsou především mladí dospělí lidé.

propriety pro únikovou hru

Ovšem ke hrám nepotřebujeme nutně počítač. Koneckonců, všichni známe klasické karty, případně stolní deskové hry, jako jsou Člověče, nezlob se, Dostihy a sázky, ale i Monopoly a jiné. V posledních letech se však objevil nový typ, známý jako úniková hra.

Ta spočívá v tom, že člověk či častěji skupina lidí je umístěn do zamčené místnosti, kde musí najít v časovém limitu klíč a dostat se ven. K tomu musí vyřešit nejrůznější logické rébusy a hádanky. Existuje několik úrovní obtížnosti, takže každý najde takovou, která mu vyhovuje.

Problém samozřejmě je, že je nelze provozovat doma. Předně je poněkud náročná na přípravu, a také nemůže být dvakrát úplně stejná – napodruhé by už to ztratilo smysl, neboť by hráči věděli, co je potřeba udělat.

plán únikové hry

Existují samozřejmě i domácí karetní varianty, avšak ty mají stejnou vadu – nelze je hrát dvakrát po sobě, leda s opravdu velkým časovým odstupem. To je i důvod, proč jsou provozovány obvykle pouze ve specializovaných centrech.

Ta jsou naštěstí rozmístěna po celé republice, takže to nejbližší můžeme snadno navštívit, aniž bychom museli jet několik hodin. Také zde nabízí hned několik místností, které se pravidelně obměňují, takže se nemusíme bát, že budeme hrát dvakrát tu samou hru.

Pokud vás tedy tento typ zábavy zaujal, rozhodně můžete jít jej vyzkoušet. Věřte, že nebudete zklamáni.