Jestliže už vás také ta zima venku moc nebaví a nemůžete se dočkat prvních slunečních paprsků a nádherného jara, pořiďte si domů barevné a veselé květiny. Rychlené cibuloviny totiž už můžete koupit v květinářstvích už teď. Uvidíte, že čas do jara vám uteče rychleji a příjemněji.

sněženky v kyblíku

Co jsou rychlené cibuloviny

Rychlené cibuloviny jsou takové rostliny, které nám vykvetou mnohem dříve, než je pro ně obvyklé. Takže právě hned z kraje nového roku. Rychlení cibulovin se docílí tak, že se rostlinám vytvoří uměle ideální podmínky pro vykvetení. Tím, že jim přizpůsobíme například teplotu, světlo nebo naopak tmu. Vlastně cibuloviny jednoduše oklameme. Ony si myslí, že je jaro a začnou kvést. Nejčastěji se k rychlení používají první jarní drobné cibuloviny, jako jsou například narcisy, bledule, sněženky nebo tulipány. Rychlení cibulovin můžeme provést klidně i sami doma a není to moc složité, stačí si najít informace na internetu a přizpůsobit postup dané rostlince. Rychlení se ovšem provádí ideálně už koncem léta v září, což už teď nestihnete, ale můžete to na podzim zkusit. Naštěstí v obchodech si už kvetoucí kytičky můžeme zakoupit. Nejčastěji jsou rychlené například:
tulipány na stole

·         Hyacinty: krásně voní a navíc také moc hezky vypadají. Mají hroznovité květenství různých barev. Nejčastěji jsou k vidění v různých odstínech růžové, fialové a bílé. Někdy se jim také říká perly jara. Vydrží dlouho krásné, květy vydrží dlouho i ve váze. Navíc docela dobře snášejí i zimu a lehké mrazy, takže si je můžete klidně umístnit i na balkon nebo za okno.

·         Tulipány: tyhle nádherné květiny zná snad úplně každý, jsou velmi oblíbené. Jsou všemožně zbarvené, žíhané a hlavně pestré. Pohled na tyto krásky vám zaručeně musí zvednout náladu a na jaro se začnete těšit ještě víc.

·         Sněženky: malé a drobné bílé kvítky vídáme hned po tom, co roztaje poslední sníh snad všude okolo. V trávě, na louce nebo v zahrádkách. Jsou roztomilé a jsou to první poslové jara. Moc hezky ale vypadají i v květináčku na okně.