Ano. Na rozdíl od komedií hořkých, nebo snad dokonce tragických se tato odrůda s ničím moc nemaže. Na děj není čas, na nějaké složité úvahy také ne, a psychologie hlavních hrdinů nikoho nezajímá. Na rozdíl od některých komedií nezjistíte až někde na webu, nebo někde jinde, že vůbec o komedii šlo. Ano, viděl jsem nedávno dva filmy, u kterých jsem až po jejich zhlédnutí zjistil, že jsem se měl vlastně smát.
střelba banánem

Klasickým filmem toho žánru je Bláznivá střela (The Naked Gun: From the Files of Police Squad!), David Zucker 1988) a další dvě pokračování. Leslie Nielsen v roli poručíka losangelské policie Franka Drebina je nezapomenutelný. Jeho eskapády prostě musíte vidět.

O tři roky později se na pole parodie vydal „orat“ i Jim Abrahams. Jeho sklizeň byla velmi bohatá. Natočil totiž parodii na akční filmy s názvem Žhavé výstřely (Hot Shots!). O dva roky později přidal stejnojmenné pokračování s číslem dva a diváci se bavili.
filmový pás

A nyní o mé nejoblíbenější sérii. Parodie na horor a sci-fi. Tedy žánry, které jsou nejvíce oblíbené. Pozor, do našeho světa přichází Scary Movie: Děsnej biják (Scary Movie). Přesně v roce 2000 s ním přichází ne zrovna známý režisér Keenen Ivory Wayans a vůbec netuší, co že to vlastně způsobil. Snímek měl takový úspěch, že byly natočeny zatím (2018) hned čtyři pokračování. V každém je na mušce jiný kasovní trhák v hlavní linii. V dalších drobných dějových epizodkách najdete snad padesátku dalších.

Naprostou peckou mezi všemi je pak parodie na slavné Star Wars. Snímek byl u nás distribuován pod názvem Kosmíči, nebo Vesmírná tělesa, ale také pod názvem Války hvězd naruby (Spaceballs, 1987) a natočil jej nekorunovaný král parodie, pan Mel Brooks.

Škoda, že už na další a další parodie není čas a místo. Ale jejich spousta dalších. Vyberte si a bavte se.