Mnoho lidí má na internetu svá oblíbená videa. A není divu, koneckonců jich zde najdeme mnoho, na jakékoliv téma, které nás napadne. Jejich největším zdrojem je pak server YouTube. Ovšem zde, podobně jako mnohde jinde, se může stát, že buď autor, nebo server dané video smaže.

Je tedy pochopitelné, že mnozí lidé si chtějí svá nejoblíbenější stáhnout. To má navíc i tu výhodu, že si jej mohou pustit i ve chvíli, kdy nebudou mít zrovna přístup na internet, například při cestě metrem.

youtube3

Ovšem k tomu, abychom si dané video mohli pouštět, je potřeba, aby bylo v určitém formátu. Přeci jen, žádný přehrávač není schopen přehrát všechny. Nejoblíbenějším je pak mp4, neboť zde je velikost souborů zdaleka nejmenší.

Zde máme dvě možnosti: buď si je můžeme v daném formátu rovnou stáhnout. To však není ani zdaleka vždy možné – koneckonců, ne všechny stahovací programy zvládají právě formát mp4. Druhou možností je použití převáděcího programu, který vám video převede z jednoho formátu na druhý. Otázkou však je, zda se skutečně YouTube mp4 converter download vyplatí.

Faktem totiž je, že se jedná o další program, který bude zabírat místo v počítači. Velmi tedy záleží na tom, jak moc jej skutečně využijeme. Pokud budeme potřebovat skutečně jen stahovat videa a dívat se na ně, pak se ve většině případů skutečně nevyplatí.

youtube4

Pokud s nimi však chceme dále pracovat, a potřebujeme je postupně v nejrůznějších formátech, pak je stažení převáděcího programu dobrý nápad. Značně nám tím usnadní práci, neboť programy na úpravu videí umí pracovat skutečně jen s minimálním množstvím formátů, zvláště pokud chceme dosáhnout optimálního výsledku.

Je tedy vidět, že nakonec skutečně záleží na nás. Je dobré realisticky zhodnotit naše možnosti, a to jak možnosti našeho počítače, tak i naše vlastní, a podle toho se zařídit. Jen tak budeme skutečně spokojeni s výsledkem – a to je to opravdu nejdůležitější.